KIEROWAŁ POMIMO ORZECZONEGO ZAKAZU - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

KIEROWAŁ POMIMO ORZECZONEGO ZAKAZU

Kraśniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem marki Peugeot pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowcy został postawiony zarzut złamania zakazu sądowego. Mężczyzna przyznał się do winy poddał karze grzywny. O kolejny rok pozbawił się też możliwości kierowania pojazdami. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem kraśniccy policjanci wydziału ruchu drogowego w Wilkołazie na drodze krajowej nr 19 prowadzili czynności kontrolne. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli peugeota, którym kierował 28-letni obywatel Ukrainy. Kierujący, na drodze w terenie zabudowanym o 33 km/h  przekroczył dozwoloną prędkość, oraz miał niezapięte pasy bezpieczeństwa.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo, iż posiadał wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Zamościu 3 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 6 grudnia 2020 roku.

Policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy i sporządzili dokumentację. Obywatelowi Ukrainy został postawiony zarzut złamania zakazu sądowego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze wskazanej przez prokuratora – 1500 złotych grzywny, oraz kolejnego roku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.