KRAŚNIK: WYPADKI NA DROGACH POWIATU - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

KRAŚNIK: WYPADKI NA DROGACH POWIATU

Wczoraj w powiecie kraśnickim doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Do pierwszego doszło na DK-74, gdzie kierujący tirem wjechał w dwie osobówki oczekujące na przejazd na ruchu wahadłowym. Natomiast na DK-19 w Kraśniku doszło do wypadku z udziałem 3 pojazdów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 74 w miejscowości Kowalin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w samochody marki Toyota i Mitsubishi oczekujące na przejazd z powodu wprowadzenia ruchu wahadłowego wjechał pojazd ciężarowy marki Scania. Tirem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu janowskiego. W związku z tym zdarzeniem jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Na szczęście w tym przypadku obrażenia okazały się niegroźne.

W tym samym czasie na drodze krajowej nr 19 w Kraśniku doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem trzech pojazdów osobowych. Jak wstępnie ustalili mundurowi z Kraśnika, 28 letni kraśniczanin kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Toyota Corolla kierowanego przez obywatela Indii. Pod wpływem uderzenia volkswagen zjechał na drugi pas gdzie zderzył się z nadjeżdżającym samochodem marki Toyota Yaris. W wyniku zdarzenia kierująca tym pojazdem, 20-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego została przewieziona z obrażeniami ciała do szpitala. Obecnie trwają dalsze czynności, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują, by w okresie jesienno-zimowym, zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Jednocześnie pamiętajmy, że temperatura zmienia się w ciągu dnia, a jej spadek może powodować lokalne zawilgocenia i oblodzenia dróg co jest szczególnie niebezpieczne dla kierowców.

P.C.