KRAŚNIK: POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

KRAŚNIK: POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

W miejscowości Kraśnik doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Renault Clio oraz pieszych - dwójki dzieci w wieku 7 i 4 lat.

W dniu 24 listopada w godzinach popołudniowych w Kraśniku, doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejściu dla pieszych. Konieczna była pomoc medyczna. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Renault Clio kierowany przez 66 letniego mężczyznę oraz dwoje pieszych - w wieku 7 i 4 lat- wszyscy zamieszkują na terenie miasta Kraśnik. Dzieci przewieziono do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do potrącenia dzieci w obrębie przejścia dla pieszych. Dalsze czynności prowadzone przez kraśnicką policję pozwolą wyjaśnić szczegółowo, co było przyczyną zdarzenia. 
Warto w tym miejscu przypomnieć, że policjanci wciąż edukują najmłodszych uczestników ruchu poprzez różne akcje profilaktyczne, jak zachowywać się na drodze, zachęcają do noszenia odblasków szczególnie w porze zimowej (jak na przykład poprzez ostatnie konkursy „Moda na odblaski” dla uczniów szkół podstawowych). Policja apeluje również do kierowców o ostrożność na drogach, gdyż okres jesienno-zimowy sprawia, że szybko robi się ciemno, a piesi uczestnicy ruchu są mniej widoczni.