Aktualności

KRAŚNIK: PIJANY PRZEWRÓCIŁ SIĘ NA ROWERZE I CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom odpowie 36-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów po tym, jak przewrócił się ze swoim jednośladem przed nadjeżdżającymi na motocyklach policjantami. Mężczyzna wydmuchał 1,5 promila alkoholu, w dodatku zaproponował im łapówkę.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16 w Kraśniku. Mężczyzna kierując rowerem nagle przewrócił się na jezdnię przed nadjeżdżającymi na motocyklach policjantami. Szybko wyszedł na jaw powód tego stanu rzeczy.  Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5  promila alkoholu.

Pijany rowerzysta nie chciał ponadto podać swoich danych legitymującym go funkcjonariuszom, dlatego trafił na komendę w celu ustalenia tożsamości.

W trakcie doprowadzenia jednostki Policji rowerzysta jasno oznajmił stróżom prawa z drugiego patrolu, że w zamian za wypuszczenie go na wolność, obiecuje 500 zł. łapówki.

Policjanci o próbie przekupstwa natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. W trakcie dalszych czynności mundurowi potwierdzili jego dane. Był nim 36-letni obywatel Ukrainy

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku, gdzie odpowie nie tylko za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości ale także za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Teraz grozi mu za to kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

PC