Kraśnik: AKCJA „ZNICZ” 2018 - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

Kraśnik: AKCJA „ZNICZ” 2018

31 października br o godzinie 6:00 rozpoczęła się coroczna akcja „Znicz”. Wzmożone działania związane z tą akcją zakończą się 4 listopada o północy. Główne zadanie policjantów to zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w obrębie cmentarzy, dróg dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Kierowców prosimy o rozważną i spokojną jazdę.

Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych czuwać będzie większa liczba policjantów niż zazwyczaj. Funkcjonariusze będą przede wszystkim pomagać  uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu w rejony cmentarzy. Policjanci będą sprawdzać ponadto min. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę będą zwracać także na bezpieczeństwo osób pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy gdzie panować będzie wzmożony ruch. W obrębie cmentarzy możemy spodziewać się dodatkowego oznakowania mającego na celu usprawnienie ruchu.

Prosimy o zwrócenie uwagi na wprowadzenie oznakowania B-36 "zakaz zatrzymywania się" w obrębie cmentarzy zlokalizowanych przy drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych w miejscowościach Polichna, Olbięcin, Rudnik Szlachecki, Wilkołaz, Rzeczyca Ziemiańska, Urzędów oraz Kraśnik (dzielnica stara i fabryczna).

Dodatkowo w okolicach cmentarza w dzielnicy starej Kraśnika dla pojazdów usytuowane są parkingi  na ul. Festiwalowej, ul. Kościuszki oraz przy cmentarzu - dojazd ul. Pułaskiego, Mleczarską, Ceramiczną (zgodnie z czasową organizacją ruchu). Dojazd do cmentarza będzie odbywał się również ul. Żytnią , drogą jednokierunkową - wlot od ul. Oboźnej. Wjazd na ul. Żytnią od ul. Cegielnianej nie będzie możliwy. W tym miejscu będzie ustawiony znak B-2 "zakaz wjazdu". Wyjazd z cmentarza będzie odbywał się ul. Ceramiczną, ul. Mleczarską oraz ul. Polną do skrzyżowania z ul. Kościuszki. (Termin wprowadzenia oznakowania 30.10.2018r-02.11.2018r)

Policja apeluje - kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność nie tylko w okolicach cmentarzy, ale także poza nimi. Ruch na wszystkich drogach jest większy niż zwykle. Niestety główne przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa i nie zachowanie ostrożności na drodze. Ponadto jest to czas wyjazdów-prosimy zabezpieczyć jak najlepiej swoje mieszkania przed ewentualnym wyjazdem i zachować ostrożność podczas przebywania w dużych skupiskach ludzi aby uniknąć kradzieży. Zachęcamy do korzystania z publicznych środków transportu zbiorowego celem zminimalizowania niedogodności w ruchu drogowym spowodowanego wzmożoną ilością pojazdów.