POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO - JEDNA OSOBA POSZKODOWANA - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO - JEDNA OSOBA POSZKODOWANA

Dzisiaj przed godziną 5 rano policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o pożarze domu mieszkalnego przy ul. Janowskiej w Kraśniku. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Do szpitala trafił mieszkający w domu mężczyzna z objawami lekkiego zatrucia dymem. Przyczyny pożaru zostaną wyjaśnione po oględzinach miejsca z udziałem biegłego w zakresie pożarnictwa.

Dziś przed godz. 5 rano w Kraśniku na ul. Janowskiej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Do szpitala trafiła jedna osoba, 54 letni właściciel domu z objawami lekkiego zatrucia dymem. Na miejscu akcję gaśniczą prowadziły zespoły z jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kraśnika. 

Ze względu, że miejsce pożaru położone jest przy wjeździe do Kraśnika oraz duży ruch w godzinach szczytu komunikacyjnego na drodze powstawały utrudnienia spowodowane przez uczestniczące w akcji samochody gaśnicze straży pożarnej. Policjanci z patrolu prewencyjnego oraz WRD w miejscu utrudnień kierowali ruchem celem usprawnienia przejazdu pojazdom.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść w wyniku zaprószenia ognia z piecyka, którym było ogrzewane mieszkanie. Szczegółowa przyczyna zostanie ustalona po oględzinach miejsca pożaru z udziałem biegłego w zakresie pożarnictwa, po całkowitym zakończeniu akcji gaśniczej.