ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymali do kontroli kraśniccy kryminalni. W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn odrzucił woreczek foliowy w którym znajdowała się niewielka ilość marihuany. Przeszukanie w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych ujawniło ponad 20 gramów suszu, którego analiza testerem wykazała, iż jest to marihuana. Kryminalni znaleźli również rosnący 1,5 m krzak konopi indyjskich z którego pozyskiwany był narkotyk.

Wczoraj w Kraśniku policjanci operacyjni z kraśnickiej komendy zatrzymali do kontroli dwóch mieszkańców gminy Urzędów. Ze zgromadzonych przez kryminalnych informacji wynikało, że młodzi mężczyźni mogą posiadać przy sobie narkotyki. W trakcie kontroli policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, a jeden z mężczyzn  odrzucił foliowy woreczek, w którym jak się okazało znajdowała się niewielka ilość suszu. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego 18-latka znaleźli słoik, w którym znajdowało się ponad 20 gramów suszu. Badanie testerem narkotykowym odnalezionej substancji wskazało, że jest to marihuana. Znaleziony został również rosnący, 1,5 m  krzew konopi indyjskich. Narkotyki zostały zabezpieczone i trafią do analizy laboratoryjnej.

18 i 19-latek trafili do policyjnego aresztu. Ze złożonych wstępnie wyjaśnień wynika, że mogą im zostać postawione zarzuty posiadania i uprawy narkotyków. Dziś po przesłuchaniach młodzi mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratora celem zastosowania środka zapobiegawczego. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.