NIETRZEŹWOŚĆ I NADMIERNA PRĘDKOŚĆ POWODEM UTRATY PRAWA JAZDY - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

NIETRZEŹWOŚĆ I NADMIERNA PRĘDKOŚĆ POWODEM UTRATY PRAWA JAZDY

Policjanci z Kraśnika w weekend udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Tym razem za kółko na podwójnym gazie wsiadły kobiety. Jedna miała prawie 3 promile, w przypadku drugiej wskaźnik alkomatu pokazał ponad promil. Prawa jazdy stracili również trzej kierujący, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku zatrzymali dwie osoby kierujące w stanie nietrzeźwości. Pierwsza z nich została zatrzymana w sobotę. 43-latka kierująca fordem została poddana badaniu alkomatem, które wykazało, że miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Prowadząc w takim stanie stworzyła niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi jak również przewożonym pasażerom, w tym swojej 4 letniej córce.

Kolejną nietrzeźwą kierującą zatrzymali policjanci w niedzielę w Kraśniku na ul. Przemysłowej. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od młodej kobiety woń alkoholu w związku z czym została ona sprawdzona pod kątem trzeźwości. Badanie przeprowadzone testerem wykazało, że 20-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie.
Już niebawem obydwie panie zostaną przesłuchane i usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Obie kobiety straciły już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za szybką jazdę straciła prawo jazdy kolejna kobieta. W miejscowości Dąbrowa Bór jechała w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h z prędkością 102 km/h. Swoje uprawnienia otrzyma dopiero za trzy miesiące.

Do towarzystwa dołączą również dwaj mężczyźni, których ciężka noga na gazie spowodowała podobne przekroczenia. Również oni, przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli kierować pojazdami.