Z TRZEMA PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

Z TRZEMA PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, mieszkanka gminy Zakrzówek, którą zatrzymali policjanci, gdy kierowała samochodem i przewoziła pasażerów w tym 4 letnie dziecko będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta straciła prawo jazdy i będzie odpowiadała przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Kraśnika wczoraj ok. godz. 17 na ulicy Janowskiej w Kraśniku zauważyli osobowego forda, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Pojazd został zatrzymany do kontroli.

Za kierownicą samochodu siedziała 43 letnia mieszkanka gminy Zakrzówek. Kobieta przewoziła troje pasażerów w tym 4 letnią córkę. Badanie trzeźwości kierującej wykazało, że w wydychanym powietrzu ma prawie 3 promile alkoholu. Dorośli pasażerowie samochodu również byli nietrzeźwi. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Z pomocą dotarcia kierującej i jej pasażerom do domu na miejsce zatrzymania przybył sąsiad, który zobowiązał się również do opieki nad dzieckiem do czasu wytrzeźwienia matki.

Nieodpowiedzialna 43 latka będzie odpowiadała za swój czyn przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.