Aktualności

PIJANY KIEROWCA BUSA, RÓWNIE PIJANI PASAŻEROWIE, KTÓRYCH WIÓZŁ DO PRACY

W ręce policjantów kraśnickiej drogówki podczas prowadzonej akcji BUS wpadł dzisiejszego poranka kierowca fiata ducato. Samochodem należącym do jednej z pracowniczych firm kierował 31 letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna „wydmuchał” 0,6 promila alkoholu. Jak się okazało, kierowca do pracy wiózł siedmiu pasażerów. Tak jak i on, oni również byli nietrzeźwi.

Policjanci kraśnickiej drogówki prowadzili dzisiejszego poranka kontrolę pojazdów w ramach akcji „Bus”. Przed godz. 7 w miejscowości Lasy na trasie krajowej nr 19 zatrzymali fiata ducato. Był to pojazd jednej z firm,  którym do pracy podróżowali pracownicy.

Kontrola trzeźwości kierowcy wykazała, że 31 letni obywatel Ukrainy jest nietrzeźwy, badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Pojazdem podróżowało jeszcze 7 pasażerów. Jak się okazało, żaden pomimo posiadania uprawnień, nie mógł podjąć się dalszego kierowania zatrzymanym busem. Oni wszyscy również znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Kierujący busem 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.