POLICJANCI NA IMPREZIE INTEGRACYJNEJ „BIEG PO UŚMIECH” - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

POLICJANCI NA IMPREZIE INTEGRACYJNEJ „BIEG PO UŚMIECH”

Policyjne motocykle, radiowóz i sprzęt wyposażenia pododdziałów zwartych mogli zobaczyć uczestnicy imprezy integracyjnej „Bieg po uśmiech”, która odbyła się wczoraj w Kraśniku. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce oraz SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku.

Wczoraj na terenie SOS Wioski dziecięcej w Kraśniku odbył się 24 „Bieg po uśmiech”. Ta integracyjna impreza gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych w rywalizacji w biegu przełajowym dostosowanym wiekowo do uczestników. Corocznie policjanci z Kraśnika zabezpieczali przebieg biegu, w tym  mogli  zaprezentować wyposażenie policyjne .

Przy okazji rozmów mundurowi  udzielali także wskazówek  i porad jak bezpiecznie spędzać wolny czas w okresie wakacji, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak ustrzec się przed „dopalaczami” i innymi środkami odurzającymi.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników imprezy integracyjnej cieszył się sprzęt używany przez policjantów w działaniach pododdziałów zwartych policji. Dzieci były zaskoczone wagą ekwipunku policyjnego, który policjanci w trakcie działań muszą nosić przez kilka godzin. Atrakcją były również motocykle.

Tradycyjnie imprezie towarzyszył również pokaz ratownictwa medycznego, zaprezentowany przez jednostki Straży Pożarnej.