Alkohol i narkotyki – akcja kraśnickiej drogówki - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

Alkohol i narkotyki – akcja kraśnickiej drogówki

Jutro kraśniccy policjanci przeprowadzą akcję kontrolną na drogach pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających – to jeden z celów policyjnych działań prowadzonych na drogach.

Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” rozpoczną się jutro od wczesnych godzin porannych i będą trwały do późnych godzin nocnych. Mają one na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających.

W związku z tym, że takie osoby są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, wyeliminowanie ich z ruchu powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach W ramach akcji kraśniccy policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących samochodami i motocyklistów. Sprawną kontrolę stanu w jakim się znajdują kierowcy pojazdów umożliwi użycie przez mundurowych czułych urządzeń, które niemal natychmiast pozwalają stwierdzić, czy kierowca jest trzeźwy, czy też jedzie na „podwójnym gazie”. Natomiast obecność środków odurzających w organizmie funkcjonariusze sprawdzają przy użyciu specjalnych narkotesterów.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działajacych grożą bardzo surowe kary.