Aktualności

SPOWODOWAŁ WYPADEK I UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA. W CHWILI ZATRZYMANIA BYŁ PIJANY

Dwie osoby ranne i jedna ofiara śmiertelna to bilans wypadku, do jakiego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19 w Wilkołazie. Samochód marki audi wyjeżdżając z drogi bocznej wjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu wprost pod koła ciężarowego mercedesa. Jak się okazało, kierujący audi zaraz po wypadku uciekł z miejsca. Policjanci zatrzymali go kilka godzin później. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu.

Do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym audi doszło wczoraj tuż po godz. 16.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że osobowe audi wjeżdżając z drogi bocznej na drogę z pierwszeństwem przejazdu i zostało uderzone w bok przez prawidłowo jadący samochód ciężarowy.

W wyniku tego wypadku do szpitala przewieziono trzech pasażerów osobówki. Jeden z rannych mężczyzn, 51 letni mieszkaniec pow. kraśnickiego zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, kierujący audi zaraz po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali go kilka godzin po zdarzeniu. W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej  w stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę samochodu, którym spowodował wypadek.    Nietrzeźwi byli także pasażerowie audi, którzy zostali ranni.

Kierujący samochodem ciężarowym 52 letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego był trzeźwy i jak wynika z ustaleń, tylko jego szybka reakcja  i ostre hamowanie zmniejszyło skutki zdarzenia.

Kierowca audi, 35 letni mieszkaniec gminy Borzechów trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce o jego losie zadecyduje prokuratura i sąd.

 Za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy ofiarom wypadku grozi kara nawet do 12 lat więzienia.