BUS BEZ KIEROWCY - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

BUS BEZ KIEROWCY

Data publikacji 07.02.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia na jednej z posesji w miejscowości Salomin. Jak wynika z ustaleń policjantów uszkodzeń dokonał bus, który pozostawiony przez kierującego stoczył się z sąsiedniej posesji. Policjanci ustalili, że kierującym, który pozostawił pojazd był pracownik firmy kurierskiej

Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu w Annopolu zostali skierowani na miejsce zdarzenia w miejscowości Salomin. Ze wstępnych ustaleń i oświadczenia właściciela posesji funkcjonariusze ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Właściciel posesji będąc w mieszkaniu usłyszał huk, gdy wyjrzał przez okno zauważył stojący na podwórku samochód dostawczy jednej firm kurierskich i biegnącego w jego kierunku mężczyznę. Zaniepokojony gospodarz wyszedł na podwórko, lecz samochód już zdążył odjechać. Jak się okazało bus dostawczy wjechał na posesję uszkadzając bramę, nie zatrzymując się uderzył w stojący na posesji samochód osobowy i jadąc dalej uderzył w budynek gospodarczy powodując jego poważne uszkodzenie, jak również znajdującego się wewnątrz ciągnika rolniczego.

    Za kierownicą „dostawczaka” w momencie zdarzenia nie było kierowcy. Bus „widmo” według ustaleń stoczył się z sąsiedniej posesji znajdującej się po przeciwległej stronie drogi i przejechał ok. 100 m. Policjanci ustalili że kierującym, który pozostawił pojazd był pracownik firmy kurierskiej, który niewłaściwie zabezpieczył pojazd. Będzie on odpowiadał za niewłaściwe zabezpieczenie pojazdu i uszkodzenie mienia. Prawdopodobnie odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, gdyż jego pojazd przejechał przez ruchliwą drogę publiczną.