KILOGRAM NARKOTYKÓW MIESIĘCZNIE - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

KILOGRAM NARKOTYKÓW MIESIĘCZNIE

Tylko styczniu policjanci z Kraśnika ujawnili 10 przestępstw narkotykowych, w których łącznie zabezpieczyli prawie kilogram środków odurzających. W wielu przypadkach narkotyki były ujawniane przy kierujących samochodem. W przypadku podejrzenia o użycie środków odurzających wobec kierującego stosowane są testery narkotykowe, jak również pobierana krew do badań na obecność środków odurzających.

W wielu przypadkach narkotyki są ujawniane u kierowców samochodów, co zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z kraśnickiej prewencji w trakcie kontroli drogowych oraz legitymowań ujawnili w ostatnim czasie 6 przypadków, gdzie w kontrolowanych pojazdach i przy osobach znajdowały się narkotyki. 

    Policjanci kryminalni na podstawie zebranych materiałów w trakcie swoich działań w styczniu ujawnili 460 gramów marihuany, 400 gramów amfetaminy gotowych do użycia, oraz 2 uprawy konopi indyjskich. Dwie osoby zatrzymane w sprawach narkotykowych  zostały tymczasowo aresztowane.

    W większości przypadków posiadaczami narkotyków są bardzo młodzi ludzie, a ujawnione przy narkotyki często rzutują na ich dalsze życie. Znane są nam przypadki, gdzie zatrzymany został z narkotykami student prawa, a takie postępowanie dyskwalifikuje takich ludzi z dalszej nauki w wybranym kierunku.

   W przypadku podejrzenia o użycie środków odurzających wobec kierującego stosowane są testery narkotykowe, jak również pobierana krew do badań na obecność środków odurzających. Tak samo jak w przypadku alkoholu, jeżeli osoba znajduje się pod wpływem środków odurzających odpowiada za kierowanie pod wpływem innych środków podobnie działających. Ponadto taki kierowca odpowiada za posiadanie narkotyków.