ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ TOREBKI - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ TOREBKI

Policjanci zatrzymali 18-latka, który w dzielnicy fabrycznej Kraśnika dokonał kradzieży na tzw. wyrwę. Działania prowadzone przez kraśnickich kryminalnych pozwoliły na ustalenie sprawcy. Mieszkaniec Kraśnika został zatrzymany i złożył już wyjaśnienia w których przyznał się do zarzucanego czynu i wskazał miejsce porzucenia skradzionej torebki. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Kraśnika pracowali nad sprawą kradzieży torebki na tzw. wyrwę. Do kradzieży doszło gdy poszkodowana mieszkanka Kraśnika wracała z zakupów do domu. Nagle podszedł do niej młody mężczyzna i wyrwał z jej ręki torebkę, a potem zbiegł.

Kobieta była tak zaskoczona działaniem sprawcy, że nie potrafiła jednoznacznie określić jego rysopisu. W wyniku kradzieży straciła torebkę wraz z pieniędzmi w kwocie ok. 200 zł.i dokumentami.

Operacyjni rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawcy. Szczegółowe ustalenia pozwoliły na wytypowanie do tej sprawy 18-latka, który wczoraj został zatrzymany. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży, złożył wyjaśnienia i wskazał miejsce porzucenia skradzionej torebki.

W lesie, w miejscu wskazanym przez sprawcę, policjanci odnaleźli skradzioną torebkę oraz część rzeczy, które się w niej znajdowały. Niestety sprawca zabrał i wydał  pieniądze, a w nieustalonym miejscu porzucił dowód osobisty.

18-latkowi za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.