Noga z gazu - Policyjna akcja „Prędkość” - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

Noga z gazu - Policyjna akcja „Prędkość”

W powiecie kraśnickim funkcjonariusze drogówki będą kontrolować pojazdy w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Policjantów spotkamy w różnych miejscach, na pewno takich, gdzie prędkość przekraczana jest najczęściej dlatego „noga z gazu”!

W piątek, 5 stycznia na drogach powiatu kraśnickiego będą prowadzone działania „Prędkość”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Te policyjne działania prowadzone będą na terenie całego kraju. W ramach akcji kraśniccy funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy.

Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci w trakcie prowadzonych działań będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.  

Apelujemy o rozsądek na drogach, tak aby opamiętanie nie przyszło zbyt późno, dopiero gdy będziemy uczestnikami wypadku.