WPADLI Z NARKOTYKAMI - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

WPADLI Z NARKOTYKAMI

Kilkadziesiąt tabletek "ecstasy" znaleźli policjanci z Kraśnika podczas przeszukania miejsca zamieszkania młodego mężczyzny. 22-latek został zatrzymany w związku z ujawnieniem niewielkiej ilości narkotyków w samochodzie, którym się poruszał się wspólnie z 23-letnim kolegą. Za posiadanie narkotyków młodemu mieszkańcowi Kraśnika grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu prewencyjnego kraśnickiej komendy w środę zatrzymali do kontroli samochód osobowy kierowany przez 23-letniego mieszkańca gminy Kraśnik. W trakcie czynności policjanci ujawnili u 22-letniego pasażera woreczek strunowy z zawartością brunatnej substancji. Kontrola wnętrza pojazdu wykazała kolejne dwa woreczki w których znajdowała się niewielka ilość suszu roślinnego oraz tabletka koloru różowego. Obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a posiadane substancje poddane zostały testom narkotykowym. Jak się okazało we wszystkich 3 woreczkach znajdowały się środki narkotyczne, które użyte testery wskazały jako haszysz, marihuanę i "ecstasy". Kierowca samochodu został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Użyty alkotest wskazał, że jest trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, iż może być pod wpływem innych substancji odurzających. Została pobrana krew do badań.

Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj kryminalni przeprowadzili przeszukania w ich miejscach zamieszkania. W trakcie czynności w mieszkaniu 22-letniego mieszkańca Kraśnika policjanci odnaleźli wagę elektroniczną i ponad 50 tabletek koloru różowego w kształcie serca. Zabezpieczone drażetki zostały poddane badaniu testerem narkotykowym, którego wynik zabarwienia wskazał, iż jest to środek zawierający "ecstasy".

Teraz o losie młodych mężczyzn zadecyduje Sąd.. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.