REGULOWALI RUCHEM, ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

REGULOWALI RUCHEM, ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Policjanci obsługujący zdarzenie drogowe zostali powiadomieni przez dyżurnego, że w ich kierunku od strony Lublina jedzie samochód osobowy, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Sprawdzenie trzeźwości wykazało że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Już stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie po spożyciu alkoholu.

Wczoraj policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Lasy na drodze krajowej nr 19 zostali powiadomieni przez dyżurnego, że w ich kierunku od strony Lublina jedzie samochód osobowy, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Informację tę dyżurny kraśnickiej policji otrzymał od innych uczestników ruchu na tej drodze.

    Policjanci regulując ruchem w miejscu zdarzenia zwracali szczególną uwagę na zgłoszony pojazd. Zauważyli stojący i oczekujący na wznowienie ruchu na drodze samochód audi wskazany w informacji od dyżurnego. Wskazali kierowcy za pomocą latarki sygnalizacyjnej gdzie ma zatrzymać pojazd aby dokonać kontroli lecz ten zlekceważył sygnały i po przejechaniu kilkunastu metrów skręcił w boczną drogę i zaczął odjeżdżać.

    Funkcjonariusze ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem. Po ok. kilometrze samochód został zatrzymany. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. 43 letni mieszkaniec powiatu janowskiego już stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.