NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE DROGOWE - Aktualności - KPP Kraśnik

Aktualności

NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE DROGOWE

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Wyżnianka gm. Dzierzkowice. Kierujący busem komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym. W wyniku zajechania drogi samochód osobowy lekko uderzył w busa, kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie samochód dachował. W przewróconym pojeździe zostali uwięzieni - kierująca oraz 16 miesięczne dziecko. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Wczoraj ok. godz. 12:00 policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wyżnianka gm. Dzierzkowice. Na miejsce zostały skierowane patrole ruchu drogowego. Ze wstępnie ustalonych na miejscu zdarzenia okoliczności wynika, że kierujący busem komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu dróg nie zachował ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej hondą 34-letniej kobiecie.

Doszło do zderzenia między pojazdami. Kierująca hondą straciła panowanie nad samochodem i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie doszło do dachowania pojazdu. W samochodzie osobowym poza kierującą znajdowało się 16-miesięczne dziecko. Na miejsce przybyły służby ratownicze, pojazd osobowy ze względu na dachowanie został zakleszczony pomiędzy skarpami rowu, co utrudniło uwolnienie osób w nim jadących. Po wydobyciu osób z pojazdu mały chłopiec profilaktycznie został przetransportowany do szpitala w Lublinie na badanie.

Na szczęście, dziecko ani pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów okoliczności zdarzenia.