Dzieci na drodze, apel o ostrożność - Informacje - KPP Kraśnik

Informacje

Dzieci na drodze, apel o ostrożność

Kraśniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Wilkołaz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca vw potrąciła 10 – letnią rowerzystkę. Dziecko trafiło do szpitala w Lublinie. Kierująca pojazdem był trzeźwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17.00 w miejscowości Wilkołaz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki VW Passat w trakcie manewru wyprzedzania na drodze potrąciła 10 – letnią rowerzystkę, która miała wykonać nagły skręt w stronę auta. Rowerzystka została przewieziona do szpitala w Lublinie.

Na szczęście po przeprowadzonych badaniach okazało się, że dziecko odniosło tylko niewielkie stłuczenia bez żadnych poważniejszych urazów. Dziewczynka mieszkanka gm. Wilkołaz posiadała kartę rowerową uprawniającą ją do poruszania się po drodze. Kierująca pojazdem 36-letnia kobieta mieszkanka z tej samej gminy Wilkołaz, była trzeźwa. Policjanci w ramach czynności będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność! Okres wakacji to czas, kiedy na naszych drogach pojawia się więcej rowerzystów, także dzieci.  Zwracajmy szczególną uwagę na najmłodszych użytkowników dróg, poruszających się rowerami czy też pieszo.

Pamiętajmy też, że rowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria, ani pasy bezpieczeństwa - w razie jakiegokolwiek zdarzenia drogowego są narażeni na znacznie poważniejsze urazy. Każde zderzenie z nimi będzie stwarzało bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia.  

DW