Przyczyną kolizji nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - Informacje - KPP Kraśnik

Informacje

Przyczyną kolizji nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

20-latek kierując toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającą skodą. Zdarzenie wyglądało dość groźnie, na szczęście uczestnikom nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

      Wczoraj w Kraśniku na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z ul. Sikorskiego doszło do niegroźnego w skutkach zdarzenia drogowego. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdem marki Toyota Corolla, 20-letni mieszkaniec gminy Szastarka jadąc drogą podporządkowaną na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Skoda Oktavia, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca Kraśnika.

Jak wstępnie ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierowcy, który poruszał się drogą główną. Według świadków zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, na szczęście skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

      Za brak rozwagi i niestosowanie się do znaków drogowych 20-letni kierowca przypłacił mandatem karnym i punktami karnymi.

      Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

DW