Jechała wierzchem, zderzyła sie z oplem - Informacje - KPP Kraśnik

Informacje

Jechała wierzchem, zderzyła sie z oplem

W miejscowości Borów przed godz. 8 rano 19-latka jadąc wierzchem na koniu doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem Opel Astra. W wyniku zdarzenia lekkich obrażeń doznał koń a pojazd mieszkanki gm. Annopol został nieco uszkodzony.

       Do zdarzenia doszło w miejscowości Borów przed godziną 8 rano.  Z policyjnych ustaleń wynika, że 19-letnia mieszkanka gm. Annopol wierzchem na koniu jechała poboczem drogi.  Z niejasnych przyczyn koń nagle spłoszył się i wtargnął na jezdnię prosto pod nadjeżdżający pojazd Opel Astra.  Samochodem kierowała 58-letnia kobieta,  także mieszkanka gm. Annopol. W wyniku zderzenia został lekko ranny koń oraz nieco  uszkodzony pojazd. Obie panie były trzeźwe i nie odniosły poważniejszych obrażeń.  Sprawczyni nieostrożnej jazdy konnej została pouczona.

      Pamiętajmy, że wedle przepisów ruchu drogowego koń jest uznawany jako środek transportu, tak jak rower czy samochód. Jadący na koniu więc musi być respektowany przez zmotoryzowanych, ale też musi przestrzegać wszystkich zasad wynikających z Prawa o Ruchu Drogowym.

      Policjanci apelują  do kierujących wszelkimi pojazdami oraz do niechronionych użytkowników dróg o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

DW