Bójka braci z użyciem noża - Informacje - KPP Kraśnik

Informacje

Bójka braci z użyciem noża

Policjanci z Annopola zatrzymali jednego z braci, który w trakcie kłótni ugodził drugiego nożem w rękę. Pomiędzy mężczyznami przed ich domem doszło do sprzeczki, potem bójki, w trakcie której jeden z nich użył noża. W wyniku zdarzenia poszkodowany młodszy brat z przeciętą tętnicą prawego ramienia trafił do szpitala. Obydwaj byli nietrzeźwi.

     Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00. Dyżurny kraśnickiej jednostki został poinformowany, że przed jednym z mieszkań na terenie gminy Gościeradów między dwoma braćmi doszło do sprzeczki, następnie do bójki w trakcie której starszy brat ranił nożem młodszego. Rana okazała się poważna, bowiem przecięta została tętnica ramienna prawej ręki i potrzebna była pilna hospitalizacja.

     52-letni mężczyzna  przyznał się do użycia noża i zranienia młodszego 33-letniego brata.  Obaj byli nietrzeźwi. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie i o jego dalszym  losie zadecyduje teraz Sąd.  

     Kodeks karny przewiduje - za spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała - karę do 5 lat pozbawienia wolności, za spowodowanie zaś ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - karę więzienia do lat 10.

DW